Seminarji TehDNA

From Wiki FKKT

(Difference between revisions)
Jump to: navigation, search
Line 19: Line 19:
Ni nujno, da je metoda, ki jo želimo predstaviti, sama tematika izbranega članka. Zaželeno je, da članek obravnava neko biološko temo, pri raziskovanju le-te pa avtorji uporabljajo metodo, ki jo želimo predstaviti.'''  
Ni nujno, da je metoda, ki jo želimo predstaviti, sama tematika izbranega članka. Zaželeno je, da članek obravnava neko biološko temo, pri raziskovanju le-te pa avtorji uporabljajo metodo, ki jo želimo predstaviti.'''  
-
TA TEDEN IMAMO SEMINARJE V SREDO. OD NASLEDNJEGA TEDNA NAPREJ IMAMO SEMINARJE OB TORKIH (vsak torek ob 14h na dekanatu, soba D30, 1. nadstropje levo).
+
 
 +
 
 +
'''TA TEDEN IMAMO SEMINARJE V SREDO. OD NASLEDNJEGA TEDNA NAPREJ IMAMO SEMINARJE OB TORKIH (ob 14h na dekanatu, soba D30, 1. nadstropje levo).
 +
'''
 +
 
'''POVZETKI ZA SEMINARJE 6.11.2013'''
'''POVZETKI ZA SEMINARJE 6.11.2013'''

Revision as of 14:38, 5 November 2013

Seminarje iz Tehnologije DNA bo v študijskem letu 2013/14 vodila asist. dr. Helena Čelešnik.

Seznam tem za seminarje:

  1. Mutageneza (16.10.), 3 seminarji: 1. Urban Bezeljak (CRISPR/Cas9) 2. Uroš Stupar (ZFN nukleaze) 3. Helena Vajović (tarčna mutageneza)
  2. Izražanje na površini (23.10.), 3 seminarji: 1. Mitja Crček (Ribosome display), 2. Klara Tereza Novoselc (Phage display) 3. Živa Marsetič (Predstavitev na površini bakterij)
  3. Dvohibridni sistemi (30.10.), 3 seminarji: 1. Katja Kovačič (BiFC) 2. Barbara Žužek (YTH s knjižnico celic HeLa) 3. Bernarda Majc (YTH)
  4. Mutageneza/genetika (6.11.), skupaj 3 seminarji: 1. Valter Bergant (scFv phage display), 2. Ana Kapraljević (gene silencing shRNA), 3. Tjaša Blatnik (gene overexpression)
  5. GSO v agronomiji (12.11.), 3 seminarji: 1. Niki Bursič (izboljšanje tolerance na mraz in slanost), 2. Petra Malavašič (biofortifikacija riža), 3. Jernej Mustar (rizobakterijska simbioza)
  6. Transgenske živali (26.11.), 3 seminarji: 1. Andrea Grof (transgenske kokoši), 2. Eva Lucija Kozak, 3. Špela Pohleven
  7. Izvorne celice (3.12.), 4 seminarji: 1. Sara Primec, 2. Alja Zottel, 3. Tjaša Goričan, 4. Rok Štemberger
  8. DNA-diagnostika (10.12.), 4 seminarji: 1. Tina Gregorič , 2. Eva Knapič, 3. Veronika Jarc, 4. Jana Verbančič
  9. Forenzika, arheologija, sistematika (17.12.), 3 seminarji: 1. Matja Zalar, 2. Andreja Bratovš, 3. Maja Remškar
  10. Mikromreže, genomike (7.1.), 3 seminarji: 1. Andrej Vrankar, 2. Filip Kolenc 3. Nastja Štemberger
  11. Gensko zdravljenje s. lat. (14.1.), 3 seminarji: 1. Ana Dolinar 2. Staša Komljenovič, 3. Katarina Uršič


IZBIRANJE ČLANKOV ZA SEMINARJE: Ni nujno, da je metoda, ki jo želimo predstaviti, sama tematika izbranega članka. Zaželeno je, da članek obravnava neko biološko temo, pri raziskovanju le-te pa avtorji uporabljajo metodo, ki jo želimo predstaviti.


TA TEDEN IMAMO SEMINARJE V SREDO. OD NASLEDNJEGA TEDNA NAPREJ IMAMO SEMINARJE OB TORKIH (ob 14h na dekanatu, soba D30, 1. nadstropje levo).


POVZETKI ZA SEMINARJE 6.11.2013

  1. Valter Bergant (scFv phage display)
  2. Ana Kapraljević (gene silencing shRNA)
  3. Tjaša Blatnik (gene overexpression)


POVZETKI ZA SEMINARJE 30.10.2013

  1. Katja Kovačič (BiFC)
  2. Barbara Žužek (YTH s knjižnico celic HeLa)
  3. Bernarda Majc (YTH)


POVZETKI ZA SEMINARJE 23.10.2013

  1. Mitja Crček (Predstavitev na ribosomih)
  2. Klara Tereza Novoselc (Phage display)
  3. Živa Marsetič (Predstavitev na površini bakterij)


POVZETKI ZA SEMINARJE 14.10.2013

  1. Urban Bezeljak (CRISPR/Cas9)
  2. Uroš Stupar (ZFN nukleaze)
  3. Helena Vajović (tarčna mutageneza)
Personal tools